Po wielu latach doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o ofertę dla jeszcze młodszych maluszków. Zależało nam na stworzeniu dla nich przyjaznego i bezpiecznego miejsca, gdzie w warunkach zbliżonych do domowych, będą mogły, otoczone opieką, wsparciem i ciepłem zdobywać nowe umiejętności.
Tak powstał żłobek "Żyrafka".

Jesteśmy kameralnym miejscem przyjaznym dzieciom, w którym dbamy o rozwój dziecka, w poszanowaniu jego potrzeb i praw. Mała grupa pozwala nam na indywidualne podejście do każdego dziecka przy jednoczesnym wsparciu w nawiązywaniu relacji społecznych z innymi dziećmi.

Już od pierwszych dni staramy się stworzyć warunki do spokojnej adaptacji z uwzględnieniem indywidualnego czasu jakiego dziecko potrzebuje na przystosowanie się do nowego miejsca i obdarzenie nas zaufaniem.

Zależy nam na tym, aby opieka i program dnia były dopasowane do możliwości rozwojowych najmłodszych dzieci. Pobudzamy kreatywność, uczymy przez zabawę, wspomagamy wszechstronny rozwój oraz usamodzielnianie się małego człowieka. Dbamy o rozwój ruchowy dzieci poprzez zajęcia ruchowo- edukacyjne oraz zabawy na świeżym powietrzu w naszym bezpiecznym ogródku.

Pracujemy według zasad pedagogiki Marii Montessori kładącej nacisk na swobodny rozwój, wspieranie twórczości i spontaniczności dzieci. Celem naszego żłobka jest wychowanie ludzi otwartych, śmiałych i gotowych stawić czoła nowym wyzwaniom.