• Sałatka owocowa na zajęciach kulinarnych

    W dniu dzisiejszym na zajęciach kulinarnych przedszkolaki wykonały sałatkę owocową. Każde dziecko mogło sobie wybrać swoje ulubione owoce, które miały się znaleźć w jego sałatce, później nastąpiły próby krojenia na jak najmniejsze kawałeczki pysznych owoców. A na końcu każdy oblał swoją sałatkę jogurtem, wymieszał ją i ze smakiem spałaszował… mniam :)

  • Lekcja o ruchu drogowym

    W tym tygodniu na zajęciach dydaktycznych grupa „Straszaków”  będzie zapoznawać się z tematem ruchu drogowego. Zapoznawanie się z tym tematem przedszkolaki rozpoczęły od spaceru, którego celem było znalezienie w Szczyrku jak najwięcej różnych znaków drogowych oraz zastanowienie się, co one mogą oznaczać. Pani Basia zrobiła zdjęcia wszystkim znakom, które przedszkolaki odnalazły, by kolejnego dnia na zajęciach zobaczyć te znaki, poznać ich znaczenie i przypomnieć sobie, gdzie one są postawione. Na spacerze „Starszaki” uczyły się także bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. 

  • Pasowanie na przedszkolaka

    W dniu dzisiejszym przedszkolaki zapoznały się z zasadami współżycia w grupie panującymi w naszym przedszkolu. Po poznaniu najważniejszych zasad dzieciaki obiecały, iż będą stosować w życiu codziennym poznane zasady. Aby „przypieczętować” swoją obietnicę każdy przedszkolak odbił swój paluszek pod kodeksem przedszkolaka, po czym Pani Ola przedstawiła przedszkolakom swój wielki magiczny ołówek i  mianowała nim każde dziecko na „prawdziwego PRZEDSZKOLAKA”.