• Pokaz "Tajemnice dźwięku"

    Żyrafki odwiedziły dziś panie z Grupy Prestige, które chciały zaprezentować naszym przedszkolakom różne formy wydobywania dźwięku, oraz zabawy tymi dźwiękami. Panie za pomocą różnych doświadczeń i eksperymentów pokazały dzieciaczkom, jak może wyglądać dźwięk, jak można się bawić dźwiękiem, a nawet jak zachowuje się dźwięk w próżni. Cała lekcja była niezwykle ciekawa i interesująca, jednak najbardziej naszym przedszkolakom podobało się uczestnictwo w ekserymentach mających na celu wydobywanie różnych dźwięków z przeróżnych instrumentów i narzędzi codziennego użytku. Dziękujemy za niezwykle pouczające spotkanie :)

  • Bal karnawałowy

    "Dziś w przedszkolu wielki bal, tańczy razem ze sto par" tymi oto słowami piosenki rozpoczęliśmy bal karnawałowy. Każdy przedszkolak zaskoczył nas swoim niezastąpionym przebraniem. Zawitali do nas: strażacy, księżniczki i królewny, wróżki, Spiderman, pirat, Bob Budowniczy, a nawet sam Robin Hood. Starszaki bawiły się przy doskonałej skocznej muzyce, były tańce indywidualne, tańce w parach, z balonami i chustami, oraz konkurs na najlepszy taniec, który niestety nie został do końca rozstrzygnięty z powodu wielu doskonałych tancerzy i tancerek. Po tańcach przebierańcy zasłużyli na odpoczynek oraz wyśmienity poczęstunek. Na końcu wszyscy uczestniczyli w zabawach integracyjno-relaksyjących z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Była doskonała zabawa...

  • Przedstawienie pt. "Kot w butach"

    Dziś nasze przedszkole odwiedził Teatr "Magnus" z przedstawieniem pt. "Kot w butach". Bajka, choć wszystkim przedszkolakom dobrze znana, bardzo podobała się w wykonaniu kukiełek i lalek oraz doskonałej oprawy muzycznej. Po przedstawieniu zostały wykonane dzieciom zdjęcia grupowe, indywidualne oraz portrety do kalendarza z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.