Odwiedziny "Człowieka Orkiestry"

Nasze Przedszkole odwiedził dziś pan Wiesław Pyzalski- zdobywca wielu nagród i wyróżnień nazywany również „Człowiekiem Orkiestrą”.  Pan Wiesław pokazał dzieciom różne instrumenty, nieznane dotychczas przedszkolakom oraz te, które już znały: kazbo kazbie, pianino cyfrowe, dzwonki naciskane, bum-bum rurki, grzechotki, krowi dzwoneczek czy tamburyn. Człowiek orkiestra zagrał na tych wszystkich instrumentach jednocześnie piosenki tj. „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Wesołe przedszkole”, oraz „Kolorowe kredki”. Pan Wiesław zagrał nam również utwory muzyki poważnej „Nocturn op.9 nr 2” Fryderyka Chopina, a także „Walc kwiatów” Piotra Czajkowskiego. Przedszkolaki miały możliwość grania wraz z panem Wiesławem na różnych instrumentach, wyklaskiwać takty oraz wykonać proste melodie na dzwonkach naciskanych. Spotkanie z „Człowiekiem Orkiestrą” dzieci będą długo i miło wspominać.

Skomentuj